خطبه های نمازجمعه شهرستان بندرگز 31/2/95

خطیب : حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی

مشروح خطبه دوم نمازجمعه

خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم .

در این ماه پر از معنویت و نورانیت شعبان المعظم و در ایام ولایت آخرین منجی بشریت حضرت بقیة الله الاعظم مهر سپهر سروری حجت بن حسن العسکری روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء که شب ولادتش را برخی لیله القدر دانسته اند تقرب به خدا بجوییم و به خدا نزدیکتر بشویم از درگاه احدیت درخواست پاکی و تقوا و غفران سیئات بنماییم .

نیمه شعبان سالروز امامی است که پیغمبر اسلام درباره اش فرمودند: و منبعث الله رجلاً منعترتی یملأ الارض قسطاً و عدلاً کما ملئت ظلما و جورا." در آخر الزمان بلایی سخت برامتم وارد می شود تا جایی که زمین برایشان تنگ می شود که خداوند مردی از خاندانم را برمی انگیزد که زمین را آنگونه که از ستم و بیدادگری آکنده شده است را پر از عدل و داد بنماید که مردم از آن امنیت خشنود بگردند .لذا ایام ولادت امام عدل و داد و امنیت را هفته سربازان گمنام امام زمان یعنی فرزندان اطلاعات نام گذاری کردند چراکه امنیت و آرامش امروز کشور ما با تدبیر رهبر معظم انقلاب و اطاعت مردم از ولایت فقیه و عنایت و توجه امام زمان و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان است آن فرزندان ولایت که به دنبال نام و نشان و شهرت نیستند بلکه با گمنامی در راه امنیت نظام خدمت می کنند ایجاد امنیت و تلاش برای حفظ انسجام ملی، صیانت از دستاوردهای علمی و هوشیاری در مقابل عوامل نفوذ و توطئه های دشمن و دستگیری عوامل ترور و مبارزه با تروریسم و مقابله با باندهای مواد مخدر و مقابله با جنگ نرم و مبارزه با مفاسد اقتصادی و جلوگیری از اختلافات قومی و مذهبی و ایجاد امنیت روانی و حفاظت از منافع ملی و برخی اقدامات دیگراز خدمات این عزیزان گمنام وزارت اطلاعات است که وسعت کار آنها بسیار زیاد و متنوع است که قابل بیان نیست بایستی از عملکرد سربازان گمنام امام زمان تقدیر و تشکر کنیم و این ایام را به آنها هم تبریک بگوییم .

مناسبت بعدی سوم خرداد سالروز پیروزی و آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال 1361 است رزمندگان عزیز حماسه آفرینان پیکار شهادت و مجاهدان فی سبیل الله آن روز به پیروزی هایی دست پیدا کردند که باید گفت این پیروزی های عظیم با اراده و مشیت الهی و ایثار رزمندگان بدست آمد که امام راحل فرمودند:خرمشهر را خدا آزاد کرده است ،آن روز با فتح خرمشهر ایثار و فداکاری و رشادت و شهامت و شجاعت رزمندگان اسلام و مدد الهی و خذلان و خواری و پستی و رذالت دشمنان اسلام ظاهر شد.

امروز هم دست خدا با ملت ایران است و دشمن همیشه در فکر توطئه علیه ام القرای اسلام یعنی جمهوری اسلامی شیعی است اما راه به جایی نمی برد ما روز سوم خرداد را و چهارم خرداد که روز دزفول معروف است را گرامی می داریم و برنامه مفصلی در یادمان شهدای گمنام برگزار است که ان شاءالله حضور پیدا کنید .

این روزها سالروز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی توسط امریکا در سال 1359 است یعنی از سال 1359 ما را تحریم کردند اما به فضل الهی روز به روز پیشرفته تر غنی تر ،قوی تر،و قدرتمند تر شدیم چون مقاومت کردیم پس تنها راه نجات و تنها را سعادت، مقاومت و پایداری و توکل به خداست بایستی همیشه به خدا پناه ببریم به دنبال خدا باشیم همه چیز را از خدا بدانیم مانند امام راحل همه کارها را از خدا می دانست انقلابش را ،قیامش را، حرکتش را، پیروزی ملتش را، پیروزی در دفاع مقدس را از خدا می دانست این سیره پیامبر و سیره ائمه طاهرین و شعار قرآنی است که أُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِکه همه کارها را به خدا بسپارید خدا داشته باشیم .

برخی امروز خدا را ول کردند و به دنبال کدخدا هستند ما برای دنیا کدخدایی قائل نیستیم برای شیعه کدخدا معنا ندارد شیعه اربابی دارد به نام مهدی موعود صاحب الزمان بقیه الله الاعظم حجت بن حسن العسکری روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء و نائب امام زمانی دارد ولی فقیهی دارد به نام سیدعلی خامنه ای که امروز نگاه ما به نگاه و اشاره رهبری است و گوش ما به صدای و فریاد رهبری است که به قول علامه بزرگوار حسن زاده آملی ،که گوشتان به دهان رهبری باشد که گوش او به دهان امام زمان است .

رهبری معظم انقلاب در سخنان جدیدشان ،امریکا را به عنوان طاغوت اعظم و شیطان اکبر معرفی کردند مسئله دشمنی امریکا با ملت ایران و امت اسلامی تمام ناشدنی است ،اما برخی از ساده اندیشان پس از برجام تصور کردند که امریکای جنایتکار از مبارزه با اسلام دست برداشته ،خیال کردند که امریکا از مقابله و ضدیت با اسلام منصرف شده است و از ایجاد رابطه با امریکا و خوش بینی با دشمنان اسلام و ایران سخن گفتند اما بدانند این کشور جنایتکار از دشمنی با اسلام دست برنداشته و خون مسلمنان در اقصی نقاط عالم به دست وابستگانش ریخته می شود.همه مسلمانان باید بفهمند و بدانند که ایران اسلامی از مبارزه با امریکا و جنایتکاران بین المللی دست برنداشته است (تکبیرحضار)و در راه دفاع از اسلام تا آخر ایستاده است و مسئولین داخلی هم متوجه باشند که شرایط نسبت به گذشته تغییری نکرده و امریکا هنوز دشمن درجه یک اسلام و ایران و جنایتکار بین المللی است که خون ملت ها از چنگالش می چکد .

امروز دشمن ما امریکا برای براندازی نظام، برنامه نفوذ را در عناصر داخلی درپیش گرفته است که مثل موریانه پایه های نظام را از داخل می خورند و ازبین ببرند که ما می بینیم برخی از افرد ایران مانند یک نفوذی عمل می کنند وقتی دختر هاشمی قبل از انتخابات 7 اسفند به امریکا می رود هدف و چگونگی سفرش افشا نمی شود و این روزها با یکی از سران گروهک صهیونیستی بهائیت که از زندان به مرخصی رفته است دیدار می کند و از حقوق شهروندی گروهک صهیونیستی فرقه ضاله بهائیت دفاع می کند و ایران را از نظر حقوق بشر زیر سئوال می برد آیا این غیر از اجرای برنامه امریکاست ؟

مگر امریکا به دنبال این نیست که ایران را در سازمان ملل محکوم کند چه بهانه ای بهتر از اینکه دختر هاشمی برای او هدیه کرده است که ازنظر حقوق بشر و عدم رعایت حقوق اقلیتهای مذهبی ما را محکوم کند و در جامعه جهانی ،جمهوری اسلامی را به چالش بکشد چرا فرزند ریاست تشخیص مصلحت نظام برخلاف مصلحت نظام حرکت می کند و به دنبال چه هستند؟

شاید به دنبال تبلیغ بهائیت باشد که این موجب رضایت امریکا و اسرائیل و انگلیس است،چون بهائیت ضد نظام جمهوری اسلامی است و در فتنه 88 هم به کمک اغتشاش گران آمده بود شاید در این دیدار می خواهند نظام را زیر سئوال ببرند که بگویند ایران از حقوق اقلیت های دینی و مذهبی صرف نظر کرده است و حقوق اقلیت های دینی و مذهبی کشور را رعایت نمی کند چون ما بهائیت را به رسمیت نمی شناسیم جزء اقلیت های دینی و مذهبی نمی دانیم مگر اهل سنت و یهودیان و مسیحیان و ارمنی ها و کلیمی ها و زردتشتیان در این کشور از حقوق شهروندی برخوردار نیستند؟ حتی آنها نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند اما بهائیت ساخته دست یهود و انگلیس و تحت حمایت صهیونیست و برای استحاله تشیع و انحراف در مهدویت است از نظر اسلام یک فرقه ضاله و محکوم به کفر و نجاست است البته هاشمی نماینده مردم در خبرگان است اینها را می داند که بهائیت خط قرمز انقلاب و خط قرمز اسلام است چرا باید فرزند ایشان با بهائیتی که سر در آخور اسرائیل دارد و دست پرورده انگلیس است ارتباط برقرار کند؟

چه کسی باید جلوی این حرکت ها را بگیرد ؟ باید رئیس جمهور دستگاه های امنیتی و قضایی وارد عمل شوند و جلوی این برنامه ضد نظام را بگیرند البته اینها عددی نیستند اصلا اینها قابل اعتنا نیستند ولی باید جلوی این سربازان دشمن و سربازان اسرائیل و امریکا در کشور گرفته شود که برخلاف دولتمردان، برخی از مراجع عظام عکس العمل نشان دادند این حرکت را محکوم کردند آن را از منکرات مسلم و تقویت دشمنان اسلام و جرم شرعی قابل تعقیب دانستند. برخی از ائمه جمعه و علما و برخی از نمایندگان ولی فقیه در استان ها به شدت این عمل را تقبیح کردند اما ما انتظار داریم افرادی که به هاشمی نزدیک ترند مثل حاج آقای نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان که از دوستان و هم سفره های هاشمی هستند به قول معرف یار غار و رفیق گرمابه و گلستان هم هستند ایشان هم رسما موضع گیری کنند هم به آقای هاشمی مستقیما تذکر بدهند که این کارها به مصلحت ایشان و به مصلحت نظام نیست .

که چرا هاشمی از فرزند اختلاس گرش حمایت می کند و آن را خادم مظلوم می خواند و دادگاه جمهوری اسلامی را زیر سوال می برد و در قبال حضور فرزندانش در اغتشاشات فتنه88 هم سکوت می کند که امروز کارهای دیگری بر علیه نظام می کنند تا انقلاب اسلامی را به چالش بکشند که از خانواده هاشمی به عنوان جنجالی ترین خانواده در تاریخ انقلاب نام می برند.

آقای هاشمی شما که دلواپسان و منتقدان هسته ای را همنوای با نتانیاهو و اسرائیل می دانستید امروز ببینید چه کسی همنوای اسرائیل است .امروز صدای اسرائیل از حلقوم فرزند شما بیرون می آید .

آقای هاشمی آیا منتقدان هسته ای و دلواپسان با اسرائیل همراه هستند یا فرزند شما که امروز با بهائی ها می نشیند و مورد حمایت اسرائیل و امریکا و جریان های ضد انقلاب و رسانه های بیگانه قرار می گیرد همراه و همنوای اسرائیل هستند؟

آقای هاشمی شما می گوئید منتقدان برجام و دلواپسان اگر اثرات برجام را بدانند نزد زن و بچه هایشان شرمنده می شوند اما آقای هاشمی شما باید نزد همه ملت و نزد خانواده های شهدا و جانبازان انقلاب شرمنده باشید که فرزندان این چنین تحویل جامعه دادید که خون ملت را می مکند و اقداماتی علیه نظام دارند .

مگر برجام چه اثری در جامعه داشت که ما شرمنده خانواده هایمان می شویم؟ شما بیان کنید برجام برای کشور چه کرده است که ما شرمنده بشویم ؟اما خیلی ها باید شرمنده آیندگان باشند که با برجام تاسیسات هسته ای و سانتریفیوژها و آب سنگین و اورانیومی که با خون شهدای ما غنی شده بود را ازبین بردند و قلب راکتور اراک ،که قلب ملت ایران و ثمره خون شهدا بود را با بتن پر کرده اند .

آنهایی باید شرمنده باشند که به تذکرات رهبری گوش نکردند و به امریکا اعتماد کردند و تمام تعهدات خود را با سرعت عمل کردند اما در مقابل امریکا به تعهداتش عمل نکرده است.

آنهایی باید شرمنده باشند که خسارت محض نصیب کشور کردند .

شرمنده باشید که کارخانه جات های کشور تعطیل شده است جوان های ما بیکار هستند و تحریم ها هنوز برداشته نشده است.

آقای هاشمی نتیجه برجام چیست؟

نتیجه برجام این است که سران بی عرضه کشورهای کوچک عربی هم برای ما شاخ شده اند کشورهای کوچکی مثل جیبوتی و مالدیو هم با ما قطع رابطه کردند بحرینی که استان چهاردهم ایران بود امروز برای حمله به ایران اعلام آمادگی می کند .

نتیجه برجام کشتار حجاج منا و بدون پاسخگویی عربستان است.

نتیجه برجام زانو زدن در مقابل امیر همیشه مست کویت است که رابطه دوستی ما و عربستان را واسطه گری کند

نتیجه برجام این است که کشور عربستان در فرودگاهشان از مسئولین کشور اثر انگشت می گیرند.و شرط حضور حجاج ایرانی را بستن قلاده برقی بر پا و دست بند امنیتی اعلام کردند.

نتیجه برجام ،رکود اقتصادی، افزایش قیمت ها و گرسنه ماندن مردم است .

نتیجه برجام فیش های حقوقی دهها میلیونی برخی از مدیران دولتی است که فقط سه مدیر ارشد بیمه مرکزی 180میلیون تومان دریافت می کنند. حقوق ماهانه یک مدیر 87 میلیون تومان بوده است.و حتی ارقام عجیب و غریبی از وام ها در فیش این مدیران دیده می شود وام ضروری پانصدمیلیونی ،وام خودرو صد میلیونی ،وام های دیگر از صد تا دویست میلیونی در اقساط بلند مدت بدون سود یا با سود خیلی کم بازپرداخت شود. همین شرایط را در مدیران بانک ها گزارش کرده اند .این درحالی است که بعد از تصویب نمایندگان مجلس ،وام ازدواج از سه میلیون به ده میلیون افزایش پیدا کرد دولت آب پاکی را روی دست زوج های جوان ما ریختند و گفتند که ما نداریم و بانک مرکزی هم اعلام کردند ما توان پرداخت وام ده میلیونی را نداریم اما از آن طرف فیش حقوقی دهها میلیونی مدیران منتشر می شود که علاوه بر حقوق کلان بین پانصد تا هفصدمیلیون تومان وام با اقساط بلندمدت دریافت کردند. این تبعیض چگونه توجیه می شود در سال اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی ما به مدیران جهادی نیاز داریم مثل تهرانی مقدم ها و شهریاری ها و علیمحمدی ها که میز مدیریت را صرفا ابزاری را برای خدمت ببینند که کارهای بزرگی انجام بدهند نه حقوق نجومی دریافت کنند .

امروز لازم است تمام مسئولین از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام رؤسای سه قوه و رئیس جمهور و وزاری و نمایندگان مجلس و استانداران و مدیران کل و فرمانداران و مدیران بانک ها فیش حقوق خود را برای شفاف شدن اذهان عمومی در مرآ و منظر ملت ایران قرار بدهند تا بدانیم چرا دولت روحانی پرخرج ترین دولت بعد از انقلاب معرفی شده است.که هزینه جاری این دولت دو برابر هزینه جاری دولت قبل است ما هنوز باور نکردیم که در معرکه یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم که همایش اقتصادمقاومتی از سوی دولت در مجلل ترین و گرانترین هتل مشهد برای استانداران برگزار می شود این با چه منطقی این جور درمی آید در حالی که مردم از رکود شدید اقتصادی و تبعات سنگین آن همچون بیکاری و ماهها حقوق عقب مانده و کاهش تولید رنج می برند سفره هایمان کوچک شده اما مدیران دولتی مان در اشرافی ترین هتل مشهد اقامت می دهند این یعنی همت جدی مسئولین در امر اقتصادمقاومتی وجود ندارد .

اقتصادمقاومتی یعنی دوری از تجمل گرایی و اشرافی گری.

ان شاءالله که مشکلات این کشور در سال اقدام و عمل در اقتصادمقاومتی حل شود.